| golgoluț a întrebat:

Salut, acum 4 luni vorbeam cu o prietena care eram f apropiati, vorbeam despre orice si aveam acelasi umor de glume (mai intim) ideea e ca ne-am certat pe o prostie si m-a tinul la block 4 luni si mi-a scris la 1 noaptea:-buna, ce mai faci?
ce fac?
ideea e ca mi s-a luat de fitele ei

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Acum ignor-o si tu, ca sa-i faci in necaz happy

6 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Pai nu ii mai raspunde atunci.E simplu. Daca erati prietene asa bune nu te ignora timp de 4 luni, ci ati fi gasit voi o cale de impacare dupa maxim cateva saptamani si chiar ati fi ras despre motivul stupid de cearta, devenind mai unite. Daca ai si recunoscut ca nu o mai suporti, atunci cu atat mai mult nu trebuie sa plangi dupa prietenia ei, nu merita.Viata e prea scurta ca sa nu te inconjori de oameni faini.

| mastadont a răspuns:

Dacă ți s-a luat atunci e simplu, nu îi mai răspunzi și pricepe ea mesajul.

| mont a răspuns:

Astea nu prea sunt prietenii durabile, maxim ceva de conjunctură.

| BobTheCat a răspuns:

Buna!

Daca nu o mai suporti, ai doua variante: 1) Ii spui sincer ca te-ai saturat de comportamentul ei si o rogi sa te lase in pace sau 2) Nu ii raspunzi (atunci sunt sigura ca va intelege ca nu mai vrei sa ai de-a face cu ea). Eu te-as sfatui sa porti o discutie cu ea, insa totul depinde de tine.

Mult succes! happy

| CLaludiu1234 a răspuns:

Un prieten adevarat nu îți dă block, ca mai apoi sa îți spuna bună ce mai faci? fata aceea nu îți prietena, probabil te-a deblocat cu un scop, cel mai bine ar fi sa mai

| anonim1920 a răspuns:

O blochezi si tu si daca totusi mesaju e la 1 noaptea e clar ca a pus o cineva sa ti scrie sa faca misto de tine sau ceva, ca nu cred ca i ar veni asa "ia sa-l scot eu p ala de la block sa vad ce face la 1 noaptea"?‍♀️