| Alwayshappy23 a întrebat:

Urgent! Mancarimea intre testicule si picior s-a agravat, dupa antrenament e mult mai mare mancarimea si se simte prea bine cand ma scarpin si nu stiu daca asta afecteaza sanatatea mea sau nu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la un cabinet medical de boli DERMATO_VENERICE si dupa consult medicul, medicul iti poate prescrie un tratament adecvat, care te va scapa de iritatia, eczema sau infectia care se intinde.
Dusul zilnic cu apa calda si apun este obligatorie, cat si schimbatul chilotului, imediat dupa spalarea corpului.