| WhySoSerios a întrebat:

am un card de tranzactii online de la ing visa electron de ala albastru, nu l-am folosit cateva luni si mi s-a facut soldul negativ 10.32, am primit si mesaj de la ei in care scria ca sa ma prezint la ei sa platesc soldul negativ de 10.32. Ma duc azi sa depun pe card 15 lei la atm la ing depun banii, bancomatul in loc sa efectueze depunerea imi da banii inapoi bacnota de 10 lei si doar o bucata din bacnota de 5 lei, era de fata si o doamna de acolo care lucreaza la ing, a vazut ce s-a intamplat si mi-a spus sa sun la ing Bucuresti si astle spun ce mi s-a intamplat. Asta am si facut, mi-a spus la telefon sa fac cu colegii ei un proces verbal cu ce s-a intamplat si ca ar trebui sa primesc banii in cont, parca in 2 - 3 zile, dar nu cred ca o sa mi dea. a mai spus de acolo o doamna ca e prima data cand se intampla asa ceva. Intrebarea mea este daca credeti ca voi primi aia 5 lei in cont si daca am depus doar 10 lei in cont am luat si chitanta atunci soldul negativ a devenit 0.32 lei?

1 răspuns:
| Mihail2020 a răspuns:

Solul negativ este dobanda sau comisionul.
10. 32Ron daca 10 lei ai pus bancomat si ai facut mai departe pana la sfarsit tranzactia.
Sa efectuat plata chiar daca cei 5 lei nu a mers o rezolva aia de la banca.
5 Lei oricum acei bani se duc in contul tau oricum si vei ajunge la suma de 4.68 Ron in cont.
Oricum se va rezolva aceasta problema nu-i vina ta ca bancomatul nu a acceptat cei 5 lei.