| inftball a întrebat:

Cine mă poate sponsoriza dacă fac reclamă în toate clipurile pe YouTube, am 600 de abonați dar la fiecare al 3 clip se uită într-o sătămână 1k persoane.?

Răspuns Câştigător
| Lostlyric a răspuns:

Un sponsor nu este interesat de faptul ca tu poti sa le faci reclama. Audienta care o ai este definitorie: 1k pentru vizualizari si pentru atragerea unui sponsor este irelevant. 100k, ESTE relevant. Inseamna ca ai deja o audienta bine pusa la punct.
Cand ajungi la nivelul 100k, sponsorii care vor intra in legatura cu tine sunt cei care tin strict de domeniul pe care te axezi sau domenii adiacente.
Ex.: canal de gamer - sponsori din gaming sau sponsori de tricouri cu diverse imprimeuri de gamer etc.