| Nistor_Cristi_1967 a întrebat:

Am pierdut cipul de la cheia Logan când am schimbat bateria ce variante am să pornesc motorul

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

1. Cheie de rezerva
2. o cheie noua comandata pe seria de sasiu
3. inlocuirea intregului kit de pornire (cheie, senzorul de pe contact, ECU) eventual si a yalelor (usi fata, portbagaj, buson rezervor).

| relian a răspuns:

Mergi la Logan la Dacia si aia iti face alt cip, dar va trebuie sa platesti.Nu trebuie sa mergi cu masina, te duci doar cu actele, apoi ei in cateva zile iti aduce cipu sau cheie, depinde ce au cum au.

Dar ce cip este ala sa il pierzi, unde anume era pus? Nu era pus lipit pe placa aia din telecomdanda sau doar era acolo bagat undeva? Normal de este doar asa bagat in carcasa, trebuia sa fie cumva compartimentat sa nu fie descoperit cand desfaci sa schimbi bateria.

Acu l-ai pierdut a sta e. faci altul, platesti ca nu ai fost atent. Dar unde anume l-ai pierdut? Daca l-ai pierdut afara, atunci ai sanse sa pornesti masian, impingi masina unde stii ca ai pierdut cipu si porneste, ala doar transmite semnal oricum, doar sa fie masina aproape.

| nigja30 a răspuns:

Schimba motoru

| filin a răspuns:

Cu sârmă tată uăi!