| Justasimplequestion a întrebat:

Daca am incarcat cartela de 5€ de Vodafone si saptamana viitoare plec in Spania mai raman cu ceva in roaming si se activeaza singur sau trebuie sa l activez singur?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Roamingul nu se poate activa singur, fiind un serviciu special care se activeaza numai la cererea propietarului telefonului.

Din pacate, cei 5 euro nu-ti vor ajunge, fiindca serviciul este foarte scump si tot ce vorbesti afara se duce rapid, in cateva secunde.

| Torrpi a răspuns:

1. Nu se activeaza singur.
2. Nu cred ca optiunea de 5 euro accepta roamingul. E nevoie de o optiune de peste 10 euro. Nu stiu cat in Vodafone. Mai bine treci pe la ei si lamureste situatia.