| ayran a întrebat:

Salut TPU. Azi noapte eram cu 2 prieteni un baiat si o fata care erau despartiti. Eram cu masina la plimbare si ne apropiem de o benzinarie, acesta imi zice:
- Poti sa te dai jos la benzinarie si sa ne astepti 10 minute?
Am stat in benzinarie si i-am asteptat.
Dupa am fost sa o lase pe fata aia acasa. Pe drum imi zicea cum i-a dat la m…
M-am simtit eu prost deoarece am luat parte la astfel de situatie. As vrea sa rup legaturile cu ei.
Ma-m simtit umilit si prost ca mi-au facut faza asta.
Ce pot face?

6 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Gestul a fost foarte urat. Nu se face asa ceva. Puteau sa te duca pe tine acasa, iar apoi sa faca orice voiau ei.
Pe de alta parte, tu zici ca sunteti prieteni toti 3? Ce fel de prieten e ala care-i da la m0oie unei prietene (cu care ai lasat sa se inteleaga ca formase chiar un cuplu) si apoi se mai si lauda cum a umilit-o astfel? Asemenea oameni sunt de evitat.

| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca-i vremea sa-ti cauti alti prieteni, ca astia cu siguranta te-au luat de fraier si s-au comportat urat cu tine.

| dullcat a răspuns:

Buna.Ii comunici asa zisului prieten ca nu esti de acord cu asa ceva si ca nu este de bun simt, deloc.Cine isi bate joc de sexul opus si se lauda cu asta la toti nu pare un prieten ok? Mi se pare amuzant intr-un mod grotesc cum absolut niciodata nu am auzit de vreo femeie sa foloseasca aceasta expresie, insa barbatii da, foarte des, in semn de umilire.Trist.

| Emilian65 a răspuns:

Alta data sa te ferești de asemenea prieteni.

| GouDidodino a răspuns:

Dar ce ai fi vrut sa ii dea mmm de fata cu tine?

| TeodorescuSimona a răspuns:

Sincer, chestiile acestea nu se fac asa in public, la benzinarii. Daca te intelegi bine cu ei nu ar trebui sa rupi legaturile. Treaba lor ce fac ei. Daca iti place de unul din ei si vrei sa te combini, nu merita, in acest caz ii lasi in pace, fiecare cu drumul lui.