| DieterBortscher a întrebat:

Salut tuturor. Cat de des este ok sa ii scrii unei fete astfel incat sa nu o sufoci? Stiu ca fiecare persoana este diferita, insa eu intreb la "general".
Am inceput de 4 zile sa vorbesc cu o fata. Primele 2 zile mi-a scris ea prima, seara. A treia zi i-am scris eu seara, iar in a patra zi am invitat-o in oras, si a acceptat. Am mai vorbit putin de tot dupa intalnire, dupa ce m-a intrebat daca mi-a placut cum a fost in oras.
Astazi nu i-am scris nimic nici eu, nici ea. Dar ma gandeam sa ii scriu seara inainte de culcare putin, sa nu o tin in discutii lungi, ci mesaje de genul "cum ti-a fost ziua? totul ok? etc.", intelegeti voi.
Deocamdata totul este foarte bine, insa pun intrebarea ca sa fiu sigur ca nu exagerez cu ceva si sa stric treburile. Multumesc.

Ah, si as mai avea o intrebare, referitor la urmatoarea intalnire. As vrea sa ii iau niste flori si/sau ciocolata, insa nu stiu exact ce este mai potrivit. Ce spuneti?

5 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Eu zic sa ii scrii si te adaptezi din mers, in functie de cat de dornica e sa-ti raspunda in acel moment... daca esti atent la detalii, e ceva ce se simte.
In legatura cu florile, nu stiu ce sa zic, trebuie sa stea cu ele in mana pe toata durata intalnirii. Mai bine du-i ciocolata, iar cu flori te duci atunci cand te va invita la ea acasa.

| sofisis a răspuns:

Un mesaj general seara in care intrebi cum i-a fost ziua este ok.

| Hyperion7 a răspuns:

Scrie-i ori de câte ori simți nevoia să vorbești cu ea,întreab-o cum i se pare mai ok,mai des,mai rar
Pentru că na, fetele sunt diferite și nu toate reacționează la fel, dar daca e vorba de iubire sinceră, sigur va vrea sa vorbească non-stop cu tine, zic

| badriel a răspuns:

Observ ca ii place sa stea cu tine si asteapta sa ii scrii, cred ca ar trebui sa ii scrii mai mult

| GeorgeCosmin a răspuns:

Fetelor le place Să nu le scrii prea des. Dacă le dai prea multă atenție te vor lăsa imediat după prima hîța hîța... îți recomand să nu dai tot ce poți din prima și sa oferi treptat câte ceva nou