| Anonimulantisocial17 a întrebat:

Cand mai exact se face inscrierea la bac 2024
Eu am dat bacul in 2021 si am picat la matematica si as vrea sa dau doar la matematica am inteles ca se poate.se poate pastra si competentele digitale sau trebuie sa le dau din nou? Am inteles ca la liceul unde am fost trebuie sa ma inscriu dar cui îi spun acolo ca vreau sa ma inscriu la director?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Faci o cerere la secretariatul liceului unde ai sustinut in trecut BAC-ul si mentioenzi ca vrei sa sustii BAC-ul din nou, dar numai la matematica, preferand sa pastrezi notee la celelete materii pe care le-ai luat in sesiunea di 2021.

| Hyperion7 a răspuns:

Între 3-7 iunie, te duci la secretariatul liceului unde ai învățat și le spui că ai venit să te înscrii la bac pentru că nu ai luat la mate.
De citit
https://www.euronews.ro/articole/calendar-bac-2024
Poți să păstrezi competențele și să echivalezi celelalte note, astfel încât să dai doar la mate sau, daca nu ești mulțumit, poți da la toate 3 probele!