| Yurim a întrebat:

Buna! Este bun acest pc si acest monitor?

Componente:
-Placa video Gtx 1650 4gb (max 45°C)
-16 GB DDR3
-1Tb Hdd
-i5 4570 3. 20GHZ
-placa de baza MSI H81M-P33
-sursa 450w

Carcasa:
-ventilata cu 3 ventilatoare
-2 introduc aer
-1 scoate aerul
-6 culori rgb
SE POATE MODIFICA VITEZA VENTILATOARELOR CAT SI OPRIREA LOR
DIN SOFTWARE

Monitor Acer curbat de 144hz 27"
Stare perfecta de functionare
Fara pixeli morti sau alte robleme

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ai intrebat "Buna! Este bun acest pc si acest monitor? "

bun pentru ce?
depinde la ce anume vrei sa il folosesti, ce asteptari ai de la un PC!
si nu in ultimul rand la ce pret este? ca sa iti spunem daca merita sau nu!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Procesorul este de generatie destul de veche, in rest eu zic ca este bun. Am unul similar, dar cu procesor mai bun, si placa video mai veche, RX580 8gb/256 bit.
La cat ma joc eu, e foarte ok, duce de la mediu in sus toate jocurile care ma intereseaza. GTA-ul merge si pe ultra, dar nu 100% fluid, mai ales in multiplayer.
La pc-ul pus de tine, placa video cred ca este mai ok decat a mea, in schimb procesorul ar putea sa te tina in loc.

| doctorandus a răspuns:

PC-ul este destul de vechi. Iesi mai ieftin daca iti cumperi un mini-PC de la Minisforum sau T-bao.

| anonimg a răspuns:

La ce bani este?
În mod normal el este bun decât deloc. Dar mai mult de 500 de lei nu aș da pe el (unitate și monitor la un loc).

În locul tău aș lua doar monitorul. Și aș căuta un pc care să aibă DDR4, pentru că DDR4 se mișcă vizibil mai rapid decât DDR3.
Hard-ul îl mai poți schimba și mai târziu cu un SSD.
Dar ca să mai schimbi DDR3 în DDR4 nu se mai poate, pentru că trebuie altă placă de bază, alte memorii RAM, alt procesor...

| MistarGoGu a răspuns:

Depinde la CE IL folosesti? De joaca sau " produci " ceva cu el? Configuratia este cam " la limita " pentru editare video!
Pe Configuratia asta ar functiona Un program de editare video decent!