| adelina63 a întrebat:

Bună
Am găsit 2 viermișori în sângele de la menstruație
Ce mă sfătuiți să fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Esti sigura ca sunt viermisori si nu bucati de sange coagulat, adica cheaguri?

| ReddY25 a răspuns:

La ginecolog urgent!

| Madaxo97 a răspuns:

Sa te deparazitezi, mănânca usturoi sau ia suplimente de la farmacie. Mai mult ca sigur acei viermi au ieșit din anus, nu din vagin. Verifica sa nu ai paraziți intestinali, daca ai și alte simptome, dureri de burta, uter, sau mâncărimi, mergi la doctor urgent. Sănătate!

| Cipi1212 a răspuns:

Să mergi la ginecolog și apoi la un doctor specialist.

| Angeloxd a răspuns:

Fuguta la doctor! Nici n-am mai auzit asa ceva.

| Anonim240 a răspuns:

Să mergi la medic imediat, că nu e in regula