| Ala4Per a întrebat:

⚠️La unii oamenii li se poate parea deranjant.⚠️

Bună! Am o problema cu unul dintre perusi. Am fost plecata un timp și a avut grija de ei altcineva dar tot unde stau ei, nu au fost mutați. Când m-am întors unul dintre ei stătea mai umflat iar acum a început sa facă treaba mare mai ciudat! În loc de unul moale si cum arată un gainat normal acum a început sa arate ca un ou, nefertil, turtit, nu prea știu sa explic iar acum a început sa-l facă și rosu și subțire! O sa va dau link-ul către o poza pentru a va face o idee la cum arata. Nu prea vreau sa-l duc la veterinar pentru ca tocmai acum o luna mi-a murit un peruș iar tratamentul și investițiile au fost pe masura. Sper sa ma înțelegeți! Aștept o opinie!

Link-ul către poza:

https://drive.google.com/......oLctX/view

Link-ul către cum sta el mai umflat:

https://drive.google.com/......pDMrb/view

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Daca un medic veterinar crezi ca nu ar putea ajuta, noi cu atat mai putin am putea, zic
ai putea sa intrebi la o farmacie veterinara totusi ce iti recomanda doamnele de acolo, totusi ei au o pregatire in acest domeniu