| AvalohAlyn a întrebat:

Mai are cineva ca si pasiune astrologia? Pur si simplu tot ce citesc pe net despre imi place mult.Mie îmi place astrologia.Sincer.Chiar daca unii zic ca e pacat.Pur și simplu ma atrage.Astrologia nu astronomia.Defapt îmi place și astronomia dar mai puțin,tot ce tine de stele,cer,planete, Univers.
Mai e vreun pasionat de astrologie pe aici?
Cum va hrăniți pasiunea? Ce zodie sunteți?
Vi se potrivesc interpretările astrologice?
Cartea Praf de stele de Valeriu Panoiu e o carte buna pentru inițiere începători sau e mai buna cartea Astrologia de la cer la pământ? Tot pentru a descoperi ca începător tainele astrologiei.Eu pur și simplu am descoperit ca orice citeam despre astrologie îmi plăcea și ma captiva.

1 răspuns:
| Madaxo97 a răspuns:

Am fost si eu pasionata de astrologie in trecut, acum am lăsat-o mai moale, personal cred oarecum in astrologie pana la un punct. Viața mi-a dovedit in timp ca nu prea contează zodiile, compatibilitățile nu sunt ceva batut in cuie, daca doi oameni se iubesc cu adevărat, nu contează zodiile lor de exemplu, caracteristicile zodiilor din nou, mi-au dat de gandit, de exemplu eu sunt zodia berbec, si ar trebui sa fiu extrovertita, vorbăreața, sa inițiez lucruri, sa fiu lider, dar eu nu sunt asa, sunt fix opusul laughing sunt foarte timida, introvertita, nu pot iniția o conversație de frica sa nu deranjez, ar trebui sa imj placa sportul, si eu din contra nu imi place deloc sa fac mișcare, as sta toată ziua in pat laughing etc. Dar am momente cand ma identific si cu adjectivele : curajos, aventuros, agresiv, dornică de distracție, dar mai rar.