| danyelutz a întrebat:

Salut! Știe cineva va rog de ce memoria mea externă ( m.2 ssd micro portable 16tb) îmi scrie mereu cu erori și fișiere corupte? Am incercat exfat, NTFS, scrie, unele fișiere lipsesc după scriere, in plus capacitatea scrierii pare ok dar nu pot găsi fișierele înăuntru, unele lipsesc. Este de aruncat sau se poate repara. Mulțumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Ce ai tu nu este memlorie, ala este drive, hard sau ssd, memoria este cu totul altceva.
Da erori? Pai daca e chinezarie cum vrei sa functionze laughing ai luat rahaturi de 2 lei si de capacitati uriase, scoase de chiezi la coltu strazii.
Ia cumpara tu un Samsung sau un alt ssd de asta M.2 PCIe, il pui in cutia astuia ce il ai si sa vezi ca no sa dea nici o eroare.
Bine, sa cumperi la capacitatile astea de 8-10-16 TB ssd te costa de te rupe.
Deci un ssd bun nu costa 2 lei si 15 bani laughing, asa ca ai un drive external de banii ce ai dat pe el, nu te astepta sa mearga struna.

Poti sai pui si aghiazma, va functiona la fel, poate tamaie daca ii dai, sa mearga mai bine nitel laughing

| omuletulofficial a răspuns:

Incearca sa il formatezi, daca nu merge e dus ssd-ul... is ieftine astea noi, ia unul nou big grin

| MilmolfayCuTaitei a răspuns:

Daca ai scapat/lovit/deteriorat automat nu mai merge, daca nu i-ai facut nimic si nu mai merge, formateaza-l sau verifica sa nu fie fisiere ascunse