| Adella05 a întrebat:

Ce idei pentru farse aveti? dau funditabig grin.

5 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

1. Poti sa lipesti o fisa sau o bancnota pe jos la intrarea in clasa/afara pe trotuar! O sa fii surprins cati or sa se aplece sa o ridice!

2. Poti sa schimbi zaharul cu sarea.

3. Furiseaza-te seara in camera parintilor sau a fratilor si fixeaza alarma ceasului cat mai devreme.

4. Intr-o cutie cu lapte adauga colorant alimentar. Nu este toxic si ii va speria pe cei care vor vrea sa-l consume!

5. Lipeste cu un scoch incolor capacul si colacul de la wc (asta daca ai boala pe femei sau cacaciosi tongue ). O surpriza neplacuta pentru cineva care se grabeste sa ajunga la baie!

6. In timp ce doarme cineva pune intr-o farurie mai multe hartii, du-te in fata lui, da-le foc si striga tare dupa ajutor. Cu siguranta va fi o pacaleala pe care nu o va uita prea usor!

7. Lipeste-i prietenului tau pe spate o banda anti-furt. In momentul in care va incerca sa iasa din magazin o sa declanseze alarma.

8. Pe 1 Aprilie poti sa bagi in cutia postala a prietenilor o scrisoare facuta frumos (stampilata) in care ii s-a suspendat permisul si ca este cercetat penal pentru omor.

9. Pe 1 Aprilie poti sa bagi in cutia postala a prietenilor o scrisoare facuta frumos (stampilata) prin care sa-i anuntati ca fiica/ fiul lor va fi exmatriculat intr-o saptamana si ca sunt obligati sa se prezinte la scoala in data de XX . XX . 2009 la ora XX pentru o sedinta cu directorul.

10. O farsa destul de buna este sa bagi varfuri de chibrit in tigari. Cel care le va incerca va avea parte de o surpriza nu tocmai placuta!

11. Mai poti pune ulei pe gresie happy

12. Sa schimbi iala la usa

13. Sa dai foc la o hartie, cand cineva doarme si sa strigii cat te tine gura focccccccccc!

| jumbO a răspuns:

Paharul deasupra usii laughing

Prefa-te ca esti orb si cere-le sa te ajuta sa treci strada Zi-le tuturor "ma faci nebun?" Da-te drept reporter la un ziar local sau ca faci o statistica si intreaba-i diferite chestii (cat poarta la picior) Uite-te la ei si zi-le "Asta trebuie sa doara" Uite-te la ei]si intreaba-i diferite chestii (cat poarta la picior)

Uite-te la ei si zi-le "Asta trebuie sa doara"

Uite-te la ei un timp, apoi zi : "Chiar esti tu bunicule?"

Apuca-te de cersit

Invita-i la inmormantarea cainelui tau

Fa pe pictorul si intreaba-i daca vor sa fii modelele tale pentru 5 minute si ca le vei da desenul, care evident va fi o mazgalitura

Spune-le sa se alature la un prostest pentru eliberarea maimutelor!

Suna pe cineva si poarta-te parca ea te-ar fi sunat La telefon e misto ca te poti da drept orice vrei tu si sa vorbesti in numele acelei persoane, de exemplu poti sa inviti pe cineva in oras si sa te dai drept altcineva. Suna la un nr intamplator si spune ca vrei cu Ion si ca vrei sa lasi un mesaj. O sa zica ca nu e nici un Ion, pe spui nu e nr si zici ca el asa ti-a zis. Apoi pune pe altcineva sa fac acelasi lucru (de preferat sa fie de sex opus cu cel care a sunat mai inainte). Apoi, suna peste ceva timp si zi ca esti Ion si intreaba daca te-a cautat cineva.

Suna si spune ca esti de la un post de radio si pune-l sa raspunda la niste intrebari si eventual ii spui ca a castigat ceva, ii dai un nr de tel si ii spui sa sune nu stiu la ce ora ca sa stabileasca cum intra in posesia premiului sau dai adresa unui post de radio (asta mi-a iesit cel mai bine si azi mai rad de prietenul care a "castigat")

Suna si zi "Gicule, haide azi, ca te astept!", o sa iti raspunda ca ai gresit numarul, zii "Hai Gicule termina cu glumele ca te astept", daca iti inchide suna din nou si prefa-te suparat pe Gicu.

Repeta ce zice el/ea

Apasa pe tastele telefonului si spune-i sa inceteze sa faca asta (sa apese pe taste)

Elimina verbele din replicile tale

big grin.

| claudiu89 a răspuns:

Mie nu-mi plac farsele, mi se par penale, iti bati joc de alte persoane, se pot intampla accidente, asa-i am muscat mult farse.

| BybyBlondina a răspuns:

Cand vine ora de teza la matematica, strecoara-i pe catedra profesorului un biletel pe care scrie:

"Atentie la subiecte! Am dat numarul de inmatriculare al masinii dumneavoastra baietzilor de la bloc. Semneaza-Un anonim"

| HBK a răspuns:

Spune-i profei ca tabla cade si-i vei vedea reactia.