| RAnonim111 a întrebat:

Bună, este un băiat la școală din clasă de la mine care se tot uită la mine și îmi zâmbește, dar câteodată nici măcar nu mă bagă în seamă, faza e că eu sunt foarte timidă și nu vorbim mai deloc, nu sunt sigură dacă mă place, deci crezi că mă place sau este doar așa? Dau fundă!

1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Buna.Nu poti spune cu exactitate ca te place numai din prisma faptului ca isi mai arunca privirea asupra ta.Gandeste-te ca nu se poate sa stea fiecare cu capul in telefon sau in banca, inevitabil ajungeti toti sa va uitati unii la altii, campul vizual este destul de larg.Tu cum ii raspunzi inapoi? Ii zambesti si tu sau? Mai procedeaza asa fata si de alte colege sau alti colegi? Fie te place fie se comporta pur si simplu prietenos? Poti afla intr-un singur fel, adica sa il intrebi.Peste timiditate treci aruncandu-te cu capul inainte in tot felul de situatii de care iti este frica, crede-ma. Dupa ce vezi ca nu e nimic de speriat vei incepe sa razi copios despre felul in care gandeai si te comportai.Sigur ai curajul necesar, numai ca nu stii, el este ascuns bine de tot inlauntrul tau.Ramane sa-l descoperi.Bafta!