| Antonia245patricia a întrebat:

Bună, sunt în clasa a 6 a si pe ultimul semestru doamna directoare mia scăzut 2 puncte la purtare findca am alergat pe hol.
Ma va afecta cumva nota la liceu sau facultate ( este prima data când am nota scazuta la purtare)

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Da, notele scazute al purtare si mediile proaste sau neincheiate te vor afecta la evaluarea nationala (admitere la liceu).

Pentru facultate vor conta numai notele si mediile de la liceu, clasele IX-XII, notele de la BAC si evident notele de la examenul de admitere.

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Nici eu nu cred ca ramane asa, mai ales nu pentru alergat. Daca era ceva mai grav se intelegea.Incearca sa te comporti adecvat si sa iti eliberezi energia lalergand dupa scoala, ca sa nu mai intri in belele din astea. Fara alte albateri, e cel mai probabil nota la purtare va reveni la 10.Nota scazuta la purtare te-ar afecta numai daca doresti sa dai la academie sau la un liceu militar.Bafta.

| Hyperion7 a răspuns:

Cred că ți le-a scăzut cu creionul, pentru că dacă era să îți scadă 2 puncte din pix, era cam imposibil fara un consiliu al profesorilor, in prealabil.
Nu o sa te afecteze oricum, deocamdată

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt sigura ca mia scăzuto findca nu a mai zis nimic de asta cred ca a uitat sau m-a iertat

| Alexalex1000 a răspuns:

Bună, daca numai faci prostii se vor șterge punctele la purtare.