| Bogdan2468913579 a întrebat:

Ce se întâmplă dacă spargi o vănă

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce-i aia vănă?

| Violleta2022 a răspuns:

O vana de bou, sau o vana de copac?

| MAteiLaAjutat a răspuns:

Vană, vână sau ce? Poti afla ce se intampla numai experimentand.

| Animeforlifee9921 a răspuns:

Buna. Au fost cazuri pe la analize cand asistentele, probabil din neatentie sau pentru ca nu erau profesioniste in domeniu au mai spart venele la pacienti. Acestia au prezentat apoi dureri acolo, dar nu exagerat de intense si invinetiri, dar intr-un final a fost ok.
Daca iti tai venele(cu totul si cu totul alta treaba) pierzi o cantitate mare de sange si poti muri.

| luciiii13 a răspuns:

Hai sa aflam

| ria01 a răspuns:

Pierzi sange si ajungi in spital.