| bianca898 a întrebat:

De multe ori când sunt cu oamenii mai mult stau singură, probabil am anxietate sau uneori poate nu mă simt în starea necesară, dar, când chiar am chef să ies cu cineva și să comunic n am cu cine ieși.

2 răspunsuri:
| LisaJulie a răspuns:

Ca sa iti faci prieteni noi trebuie sa lasi deoparte tehnologia si sa stai cat mai mult afara, doar asa vei invata sa socializezi

| Alexalex1000 a răspuns:

Bună! Și eu m-am confruntat cu Anxietate. pai ce sa zic poate ești timida. Fa ți prieteni,ieși cu iei la o terasa, la un suc, vorbește cu iei, deschide un subiect de vorbă și scoateți din cap că ai anxietate. Este foarte important și pshicul! Numai gândii negativ, gândește pozitiv mereu. Spune sunt tare, sunt cea mai bună. O alta varianta este sa te duci la pshiolog s ai spui ce ai pe suflet si vei scăpa mai ușor.