| Alexmarius22 a întrebat:

Salutare Grup!
De o perioada de timp am 2 probleme cu masina, pe timp de zi porneste greu si cand accelerez cateodata accelereaza in gol ca si cum ar fi infundata, am curatat debimetrul, am schimbat bujiile, curatat filtrul de aer, schimbat bateria, bobinele functioneaza perfect. Si vreau sa mentionez ca pe timp de noapte porneste si merge perfect, Fara sa se infunde Sau alte probleme, masina este un Opel asta h gtc 1.8 din 2005, care aveti o idee va rog sa o impartasiti, Multumesc

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Erori la bord? Filtrul de benzina e schimbat la timp? Curata clapeta de acceleratie si EGR, apoi schimba senzorul de temperatura. Daca ai si consum mare, posibil sa fie si din sonda lambda.

| darrio2007 a răspuns:

O fi „pasăre" de noapte. Mergi cu ea numai noaptea.

| darrio2007 a răspuns:

Probabil porneste mai bine cand este mai răcoare.