| TsunamiiiYay a întrebat:

Stie cineva dupa cat timp sau daca se poate avansa de la gradul de subofiter proasoat iesit la ofiter, sa dai la academie? De preferat experienta cuiva care a trecut prin asa ceva.

1 răspuns:
| bycuz a răspuns:

Salut. Ofiter devii in conditii: 1. daca faci academia militara 3 sau 4 ani la academia tehnica militara Bucuresti.
2. daca vii din surse externe : adica ai o licenta in muzica sau drept si se cere specialist in domeniul ala
Subofiter devii daca faci scoala de 1 an dar trebuie sa ai 2 ani ca soldat (sgp) in spate.