| Anonim2000288282 a întrebat:

Salut.
Am un prieten de 15 ani care se întreabă dacă mai poate ajunge fotbalist profesionist în România...

Gen el acum vrea sa se apuce de antrenamente...(joacă fotbal de la 7 ani)

Eu ii ziceam ca nu prea are șanse...chiar dacă muncește foarte mult.
Voi ce credeți?
A înplinit 15 ani în Decembrie..si joaca fotbal de la 7 ani.

E destul de talentat dar mna..nu stiu acum, voi ce ziceți?

3 răspunsuri:
| Sophieka a răspuns:

Daca are talent...Reuseste oricand... Doar daca nu ramane in preajma oamenilor ca tine care incearca sa ii taie aripile cu modul lor de gandire pesimist si limitativ.

| Alexuţ02 a răspuns:

Daca are talent poate si la 15 ani, de ce nu? Jamie Vardy e un exemplu perfect, a ajuns faimos pe la 27 28 ani, pana atunci a jucat doar in Liga a 3-a si a 4-a din Anglia.
Se poate oricand dar prietenul tau trebuie sa aiba ceva mai special, sa iasa in evidenta, sa fie talentat mai pe scurt

| Anonim23ius a răspuns:

Salut!

Nu, nu este prea tarziu. Doar ca are nevoie de multa motivatie si ambitie pentru a deveni jucator profesionist. In Romania ar trebui sa fie destul de usor daca va invata sa joace bine deoarece sunt foarte multe echipe care il vor lua cu prima ocazie.

Il dau exemplu pe jucatorul Culio care s-a apucat de fotbal la varsta de 19 ani si acum este mijlocas la CFR Cluj!

Bafta!