| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua. Prietena mea are 20 ani eu 29. Stam impreuna de 2 luni, urmeaza sa ne mutam impreuna. Pot spune ca ne ajutam reciproc, etc. Este o fata simpla, harnica. Insa nu prea are ocupatii, doar sta pe telefon, filme si cam atat.
Ea in trecut a avut mai multe relatii, chiar si toxice. Eu am fost asa pentru ea grijitorul.
De multe ori o simt ca si cum ar fi inhibata putin, daca o intreb ce are spune ca e obosita sau etc, sau seara nu vb ca si cum sar gandii la cineva. Sau parca emotional nu e cu mine 100 la suta doar o zice.
Poate e si din cauza varstei, simte nevoia de spice, iar eu ii ofer gram de siguranta si e borring pentru ea.
De multe ori nu stiu cum sa gestionez situatia. Ce ar trebui sa fac? Imi este greu sa ii dau spice, sa evit monotonia cum sunt si eu la job etc.
O simt ca si cum se lupta cu ea, ca e ok asa dar parca nu simte.
O data mi-a zis ca as merita sa fiu mai iubit, cand am intrebat-o de ce a zis a spus ca nu stie.
Am prins-o in flagrant ca sunt putin fricos, adica nu stiu parca am un feeling in leg cu ea si tot ma gandesc daca e normal sau nu.
Aveam Facebook ul ei pe laptop si ii puneam intrebari seara daca ar accepta baieti necunoscuti pe Facebook, sau daca ar cauta baieti, zicea ca cine face asta e o fata. si ea exact asta a facut. S a vazut pe ea ca nu stie ce sa zica, tot zicea ca nu isi aminteste etc, o vedeam cu se joaca cu degetele. I am spus ca nu e ok ca minte chiar daca nu e mare lucru, adica ceva grav, apoi am devenit f serios suparat si ea a inceput sa planga si tot zicea sa nu o las, asa facea parca o avut o mica trauma. tatal ei se comporta urat cu ea, e mai dur asa.

6 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Ce ar trebui sa faci? Sa traiesti clipa, sa fii pasional cu ea, sa fii spontan, sa o iei de mana intr-o dupa amiaza, sa te urci la volan si sa-i zici: "ce zici iubito, mancam o pizza la Sinaia in seara asta?". Ai doar 29 de ani...la varsta asta nu esti vreun bosorog sau ceva.winking

| Simpatic a răspuns:

Vorba lui spike "niciodata sa nu incerci sa intelegi ce este in capul altora"

tu esti la varsta maturitatii iar ea este un fel de adolescenta, de aceea probabil tu vrei lucruri serioase iar ea cauta distractie

mai multe nu pot sa zic, nu vreau sa intervin, sau sa influentez in vreun fel

| RAY a răspuns:

Mann daca ai facut pe ingrijitorul cu ea esti in zona prieteni, banuiesc ca nici parte de relatii nu ai avut, nici sex nu iti ofera, ea sta pana gaseste pe altul, asta e realitatea, nu o atragi fizic

| LoveSleep a răspuns:

E o discrepanta foarte mare intre felul in care scrii si lucrurile pe care le observi. Ma uimeste cat de bine intelegi limbajul ei non verbal. Foarte tare, poate faci ceva cu abilitatea asta.

Desparte-te de e. E destul de greu sa ai langa tine pe cineva care nu are nicio ocupatie, nu vrea sa faca nimic si nu are niciun hobby. Daca observi de pe acum faptul ca se cam gandeste la altii, probabil sentimentul se va amplifica in timp si va veti desparti oricum.

| Neo12md a răspuns:

Eu personal nu văd un viitor în această relație "aveți interese către viață diferite" varietatea ca această relație să dureze este de 55%

| batetarabanele a răspuns:

Esti cumva sstefan gheorfgidiu