| zizibela a întrebat:

Este vorba de un baiat, Calina a avut o relatie de un an si 3 luni cu o fata numita Alexandra, ea s-a despartit de el pentru ca a aflat ca o insela cu mai multe fete in acleasi timp si in special cu una numita Irina! Dupa ce s-a desparitit de Alexandra de el, acesta a avut o relatie de o luna cu Irina spunand ca sta cu ea pentru ai face in ciuda Alexandrei! Alexandra si-a vazut de viata ei si nu l-a mai bagat in seama! Dupa ce s-a desparit de Irina nu stiu exact din ce motive, niste certuri, la 2 dupa am aparut eu in poveste si am avut o relatie cu el de un an si 4 luni! In tot acest timp cat am fost impreuna el a ramas amic cu Irina si mai iesea din cand in cand cu ea si prietenii lor comuni! Irina la rugat sa fie partenerul ei la balul de la facultate pentru ca nu are pe altcineva cu care sa danseze si el a aceptat desii era intr-o relatie cu mine de aporape un si ceva! am inceput sa fiu suspicioasa desii nu i-am zis nimic, apoi a venit ziua Irinei si l-a invitat dar i-a spus sa vina singur! Eu l-am rugat sa nu mearga pe motiv ca nu prea imi place relatia asta asa apropiata dintre ei! Mia spus ca nu are nimic cu ea si ca nu vrea sa rateze nici o distractie. Am aceptat pana la urma si asta! Intr-o seara nu a vrut sa iasa cu mine in oras desii ne vedeam o data la o saptaman destul de rar avand in vedere ca stam aproape unul de altul, mi-a spus ca merge cu prietenii lui! l-am rugat frumos sa renunte in seara aia, nu a vrut i-am zis sa ne despartim! dupa o saptamana ne-am impacat! A mai trecut o saptamana si la 2 zile dupa ce am implinit un an si 4 luni m-a sunat si mi-a spus ca el vrea sa invete pentru facultate si nu m-ai are timp de fete si vrea sa fie linistit.Am aceptat ce sa facthinking il iubeam mult si am crezut ca e spre binele lui! La doua zile s-a afisat in oras cu Irina doar ei doi dar fara sa se tina de mana! Am suferit mult l-am mai sunat nu imi raspundea sau vorbea urat! Dupa 2 saptamani m-a sunat sa-mi spuna ca ii pare rau c-a sa comportat asa, ca a facut-o crezand ca ma voi indeparta de el si va fi mai usor! De 1 si o martie mi-a adus flori mie si mamei mele desii nu eram impreuna! acum o saptaman mi-a trimis ultimul mesaj si scria ca ii dor de mine ca vrea sa ma stranga la piept ne incetat ca sunt si voi ramane mereu iubirea lui nr 1 DAR ca nu putem fi impreuna pentru ca are niste probleme in familie! I-am dat de inteles ca inca tin la el si vreau sa fim impreuna si m-a refuzat si atunci mi-a spus sa astept pana pe 1 aprilie! Atunci a fost ultima discutie! la cateva zile am aflat ca este cu Irina si ca au o realtie de cateva zile! Ieri i-am vazut impreuna mancau vata pe bat i-am vazut de departe, si m-am oprit din drum am luat un taxi si am plecat de acolo! Au poze impreuna pe net isi spun cuvinte dulci si multi oameni mi-au spus ca sunt impreuna de mult timp chiar si cand era cu mine, dar ca acum si-au oficializat relatia!sad Ce sa fac? Ma simt devastata, tulburata, am rupt orice legatura cu el sa uit, dar ma gandesc tot timpul de ce m-a inselat? de ce mai imi spunea ca sunt iubirea nr 1? de ce? De ce a renuntat la mine care el a fost primul meu baiat pentru ea care nu e tocmai o fata cuminte! De ce mi-a mai adus flori, de ce acele mesaje cu cateva zile inainte sa vad poze cu ei 2! De ce mai dadea sperantze sa il astept pana pe 1? Vreau niste raspunsurisad Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Anet a răspuns:

Poate era confuz si nu stia pe care dintre voi 2 sa o aleaga; cel mai bine poarta o discutie serioasa cu el si spune-i sa fie sincer cu tine si sa iti dea raspunsuri la toate intrebarile pe care le ai, daca tea iubit si din respect pentru tine o sa iti raspunda, multa baftatongue