| Mihaiflorin14327 a întrebat:

Salut TPU! Cum pot sa aplic sfaturi din carti? Am inceput sa subliniez informațiile. Da nu reusesc sa le aplic in viata mea, le stiu, dar nu le aplic.Ce pot face sa le aplic?

Răspuns Câştigător
| Dddonkey a răspuns:

Depinde despre ce anume vrei sa aplici. Cat de repede vrei sa faci schimbarile? Esti sigur ca vrei sa te schimbi sau sunt ai si alte optiuni?
Da timpul corpului si creierului sa se obisnuiasca cu ideile si procesul de schimbare. Obiceiuruiel si tiparele de gandire nu sunt asa de usor de schimbat mai ales ca suntem fiinte cu emotii.

4 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

De ce nu ti le notezi separat si te uiti din cand in cand pe ele?

| DonEduardo a răspuns:

De ce nu poti sa le aplici?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu subliniez tocmai pentru ca cineva va citi acea carte, si vreau sa o citeasca din placere.
Daca nu, nu as mai cumpara carti ci le-as imprumuta de la biblioteca.
Asa, cartea aceea ar fi folositoare doar pentru mine. Si eu nu-mi doresc asta.

| AndrElle a răspuns:

Pai, asculta-le! Dacă îți și le subliniezi înseamnă că le și tii minte. Tine minte ceea ce-ți place.