| anonim_4396 a întrebat:

Unde v-aţi găsit jumătatea? / Cu ce ocazie v-ati imprietenit?

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

La patinoar. Faceam niste figuri "meseriase" si am luat o tranta de am maturat cativa patinatori in drumul meu taras pana la mantinela! El a fost unul dintre cei care au cazut ca popicele, secerati de picioarele mele, peste mine!

12 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

@cristacheceliute esti un tip de viata laughing
Eu m-am intalnit cu jumatatea mea in urma unei povesti triste de iubire scrisa de ea. Asta a fost in urma cu 6 ani, acum asteptam primul nostru bebe. big grin

| cristi202 a răspuns:

La 554 km de casa! A fost ocazia ocaziilor - pe net, si apoi fata in fata de citeva ori, o data doar pentru un concert intr-un parc din care am prins doar 3 melodii. Mai tragic a fost cind mi-a gasit ceva de lucru pentru o vara in orasul ei!happy Am plecat acolo cu gindul ca ma voi intoarce acasa, si nu am facut altceva dupa aceea decit sa ma insor si sa ramin acolo!

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Well...pai o jumatate, eram in liceu si era vacanta, ne-am imprietenit si peste 10 ani ne-am incercat si in cuplu simpatia reciproca, alta jumatate in hol langa laptaria lui enache, am baut o bere impreuna apoi dupa cateva petreceri impreuna iarasi am petrecut cativa ani, alta jumatate intr-un strand care acum este un club privat prin baneasa si dupa cateva minute impreuna ne-am gandit ca ar merita sa ne mai vedem, alta dupa tatonari ocazionale timp de un an intr-un alt bar am recunoscut ca ne placem si e pacat sa nu incercam mai mult, alta jumatate fiind amandoi indurerati dupa despartire ne-am imprietenit foarte bine si o consolare inocenta nu strica nimanui, alta dupa o neintelegere mica dupa ce ne-am cunoscut la mare a trebuit sa marturisesc ca de fapt imi placea tare mult si apoi ne-am imprietenit mai bine, o jumatate simpatica s-a oferit sa imi faca masaj pentru ca aveam o nevralgie si ne cam imbataseram amandoi iar apoi am aflat ca amandoi ne putem ajuta in unele probleme, alta in lipsa de atentie a inceput sa se poarte copilaresc si apoi s-a bucurat sa vada ca cineva poate fi alaturi de ea intr-un moment de singuratate, o alta jumatate simpatica m-a insotit dupa ora inchiderii intr-un bar si ne-am imprietenit foarte bine in alta parte, ar mai fi o jumatate care neavand idee cat imi placea de tare se ferea de mine pentru ca ma placea si ii era teama ca n-o bag in seama, o jumatate remarcabila si-a dat seama ca o placeam foarte mult desi ieseam cu o prietena a ei si o amica geloasa pe ea a avut grija sa ne pregateasca terenul pentru a scapa de o grija, ar mai fi o jumatate care m-a prins intr-un moment de slabiciune si a profitat de ocazie spre bucuria mea, o alta jumatate care mintea ca avea prieten pentru a nu parea vulnerabila fiind absorbita de o personalitate puternica si un farmec intalnit o data in viata dar nu putea minti un vulpoi batran, o jumatate simpatica a profitat de niste cunostinte comune si m-a agatat pe net, si alte jumatati foarte prietenoase au profitat efectiv de starea mea de ebrietate facandu-ma o victima fericita si recunoscatoare. Cam asta ar fi pe scurt ce retin din ultima vreme. Sunt absolut pregatit in asteptarea urmatoarelor jumatati, le indragesc in avans si le poftesc cu drag, oricandhappy Sper ca ti-am satisfacut macar partial curiozitateawinking

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Ce sa fac, nu e vina mea ca sunt simpaticlaughing Eram cam ametit azinoapte cand am scris romanul de mai sus, sper sa nu va faceti o impresie gresita, pe cuvant de mahmur!

| cornculapte a răspuns:

Adevarul e ca ne cunosteam de foarte mult timp si eram prieteni. Nici nu stiu unde sau cand am vorbit prima data. Aveam prieteni comuni si la cumpana dintre ani (2009-2010) ne-am gandit ca poate avem mai mult in comun decat niste prieteni. Si asa ne-am gasit unul pe celalalt.

| cornculapte a răspuns:

@cristacheceliute, la tine nu se mai pune problema jumatatilor, ci a zecimilor cred (nu vrea sa exagerez zicand sutimi). laughing Succes si de acum inainte si la cat mai multe "zecimi"!

| Ancestralsoul a răspuns:

Din pacate sunt somer si la acest capitol, momentan. Dar e interesat de raspuns.Acum doi ani si ceva, tot ca si Cristi, si eu tot Cristi(Cristian)am cunoscut pe cineva pe net.Eram atunci in Timisoara cu munca. Dupa trei luni de discutii pe net, we b, telefoane interminabil, am fugit la Cluj. A fost uimitor, amundoi fotografi, multe puncte de vedere comuna, multe asemanari,(chiar si zodia). Anul asta ar fi trebuit sa ne casatorim.Insa mereu exista o soacra ce isi iubeste exagerat fata si ii doreste un ginere cu bani, avere, etc. Din pacate nu am aceste calitati, iar din octombrie anul trecut s-a rupt totul.De 4 luni nici nu mai vorbeste cu mine.Bine,situatia e mult mai complexa ca sa o pot detalia aici.Insa si mie mi-ar fi placut sa fiu un Cristi casatorit la 600km departare de casa. Poate data viitoare.Sa fiti fericiti!

| hiigee a răspuns:

Eu pe Counter Strike laughing. la inceput am fost dusmani... dar iata, viata ne joaca feste.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cristi, felicitari! Mi-ai captat toata admiratia pentru povestea ta (da, e demna de poveste).
Noi eram colegi din clasa a 9a, ne vedeam in fiecare zi, dar dupa 2 ani eu abia daca stiam cum il cheama. In clasa a 11a s-a intamplat ceva cu amandoi. A fost spontan si de atunci suntem impreuna desi au trecut cativa ani happy si sper sa mai treaca multi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@cristacheceliute, ne-ai distrus! Si noi care credeam ca suntem "intregi"! Ne-ai dovedit ca esti omul cu cele mai multe jumatati!hee hee

| KLapeman a răspuns:

Deci e o poveste super faina.La noi craziun se merge la colindat avem un grup foarte mare, si am fost la colindat si seara dupa ce am terminat neau sunat niste fete sa mergem la ele acasa sa bem ceva bla bla bla si am baut si asa mi-am gasit jumatatea adica asa cred ca am gasit-o suntem doar de 7 luni impreuna si sper sa mai fim inca vreo 7000 de luni impeuna.

| dannadanna95 a răspuns:

Cristacheceliute daca tot ai atatea jumatati mai imparte cu altii ca unii n-au nici macar una! foarte tare.Am ras mult la comentariul tau. laughing