| Feraru2000 a întrebat:

Am cumpărat o mașină acum 4 ani persoana de la care am luat-o a oferit fiscal eu nu am mai transcriso și a stat în Garaj acum aș vrea să o repun în circulație am toate documentele necesare Fiscal,carte, certificat, contract tot care este procedura?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ordinea ar fi urmatoarea: mergi la primaria localitatii tale de domiciliu, compartimentul de impozite si taxe si o inregistrezi, apoi la o unitate RAR sau una autorizata RAR pentru ITP, apoi faci asigurarea RCA si la urma mergi la Serviciul de inmatriculari de la judet.