| AnamariaHalici a întrebat:

Heeei, am și eu o întrebare, pentru indemnizația de tineri ieșiți din plasament, știe cineva cat timp trebuie să treacă de la încetarea tutelei până la angajare? Adică eu am 7 luni de când am ieșit din plasament și voiam să întreb dacă pot depune oricând adeverința de muncă sau era un termen anume de angajare. Am aflat de curând de indemnizația de muncă și din cauza asta nu am depus până acum.

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Exact nu stiu si trebuie intrebata acest lucru autoritatea in domeniul acesta, nici nu am gasit stipulat un anumit numar de luni ce-i drept...
Dar stiu ca pana la 26 de ani poti beneficia de indemnizatie si daca lucrezi, deci indemnizatia e una si salariul alta bineinteles
https://www.mediafax.ro/......i-21246942