| cosmyndj a întrebat:

In urma cu o săptămână mi-au apărut dureri in testicolul stâng asa ca am luat hotărârea de a merge la un chirurg. Acesta m-a consultat si mi-a spus ca este o simpla inflamatie si mi-a prescris Ciprinol si Nurofen. Dupa o zi mi-au apărut intepaturi in partea inferoara a abdomenului asa ca am revenit iar acesta a spus ca este ceva normal si mi-a spus sa continui tratamentul. L-am continuat doar ca vineri seara mi-a apărut o durere in partea dreapta jos care radia in piciorul drept iar sambata am fost la urgente unde m-a consultat un chrurg si mi-au facut un ecograf si mi-au spus ca nu ar fi apendicita. Mentionez ca am un disconfort in partea dreapta când in partea de jos când in părerea de sus a abdomenului dar si in spate tot in partea dreapta. Analizele de sânge au iesit bine. Va rog frumos sa mă ajutati pentru ca îmi este frica sa nu fie vreo apendicita. Multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Andreea_Grigore_1988_5D6e a răspuns:

De hernie inghinala nu a pomenit nimic doctorul? ar trebui sa excluda si varianta asta.