| alexx102428 a întrebat:

Dacă am o unghie încărcată cand ma duc la doctor sa o scoate cu totul sa nu ramana nimic poate sa imi faca anestezie( cum se face la dinti) sa nu simt durere cand umbla la unghie? Sau nu se poate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Incarcată? Iti face anestezie locala.

| Laura927 a răspuns:

Pai nu simti nimic stai linistit ..nu o sa te doara.

| davedavedave93 a răspuns:

Anestezie totală, nu. Adică nu te adoarme. Probabil anestezie locală. Adică doar pe vârful degetului respectiv.

| Lejionarul a răspuns:

Am avut aceeasi problema acum cateva zile.Anestezia o sa doara.O sa ti le faca doua in dreapta doua in stanga. Dupa anestezii o sa iti amorteasca degetul iar tu nu o sa simti nici un fel de durere. Dupa operatie, cand anestezia nu va mai avea efect o sa te doara iar tu trebuie sa iei un nurofen si o sa iti treaca durerea de la ala.In rest alte dureri nu o sa mai simti. Funda?