| ursachy a întrebat:

Imi amorteste mana dreapta de la umar in jos de cateva zile, o durere asa enervanta nu pot sa o descriu! De la ce poate fi? Mentionez ca de ceva timp beau cam multa cola, poate fi din cauza asta? ast un rasp multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Amorteala ta poate semnifica un deficit de impuls nervos in zona respectiva, poate fi o spondiloza cervicala.Nu este o problema de neglijat.Ai nevoie de un consult neurologic.Ai grija de sanatatea ta!

| Azµre a răspuns:

Evită consumul de cola, cafea, energizante, sucuri în general, s-ar putea să fie datorită unei tensiuni arteriale. Așa că vezi un medic.

| facepalmlol a răspuns:

Sunt multi "rotunzi" care beau cola si nu au ceea ce ai tu.Deci nu cred ca de asta.
In roice caz, consulta un medic.

| mihaelairina a răspuns:

Nu stiu de la ce ar putea fi dar stiu doar ca bauturile gen cola au foarte multe lucruri daunatoare in componenta desi nu stiu daca acestea a putea afecta direct muschii mainii. parerea mea e ca, daca amorteala|durerea persista mai bine ai consulta un doctor.