| georgcyc a întrebat:

Când încerc să-mi fac un cont pe Revolut,îmi spune că adresele din buletin nu sunt compatibile, flotant diferit de adresa locului de naștere.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Revolut este o insitutie financiara similara unei banci, cu sediul in UK, la care trebuie sa-i aduci documente legale ca sa-ti poti deschide un cont bancar la ei.
daca datele din buletin nu sunt identice cu cele din certificatul de nastere isneaman ca nu sunteti aceeasi persoana si documentele sunt false.
Este imposibil sa-ti scrie la locul de nastere pe certificatul de nastere un oras, iar in buletin(carte de identitate) altceva.
Aici nu este vorba de adresa unde locuiesti, ci de orasul/satul/comuna unde te-ai nascut, ca nu te poti naste in 2 locuri diferite.

Acorda seriozitate maxima cand completzi o cerere de cont pentru Revolut, ca nu merge cu minciuni sau declaratii false, fiind o institutie financiara extrem de serioasa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu tâmpenie mai mare decât a scris Violeta aici nu am auzit în viața mea

"Este imposibil sa-ti scrie la locul de nastere pe certificatul de nastere un oras, iar in buletin(carte de identitate) altceva"

| eliancodrut a răspuns:

Da, flotantul nu se ia in considerare la intocmirea unor documente.
Un act de identitate valabil trebuie sa aiba: locul nasterii si domiciliul. Flotantul este resedinta si nu este egal cu domiciliul. Poti avea 1 si mai multe resedinte, dar numai un singur domiciliu.