| 3243F6 a întrebat:

Am doua intrebari penntru sportivii care fac sala de ceva timp:
Ce le spuneti incepatorilor care evita sala pentru ca le este rusine fie ca sunt obezi, fie ca nu pot ridica greutati mari?
Ce le spuneti incepatorilor care par slabi dar cer sfaturi pentru ca vor sa fie mai slabi? laughing

4 răspunsuri:
| DeMicUnCălător a răspuns:

Există o groază de oameni cu corp perfect dar creier nu. asa cum este KovacsB.
Sfatul meu este să mergi la sală de câteva ori pe săptămână și ignori oamenii acri si răi.

| KovacsB a răspuns:

Le spun:Umflatule pune osul la treaba daca vrei rezultate.
Sau : Bai sac de untura iar te odihnesti?

| Anonim240 a răspuns:

Faptul că pe nimeni nu interesează dacă te duci tu la sală sau nu, efectiv toți oamenii de la sală sunt concentrați pe ceea ce fac ei acolo. Niciodată nu vei găsi pe cineva la sală care să judece un începător sau pe cineva care e supraponderal/subponderal. În general, la sală e o comunitate foarte prietenoasă, cu niște caractere foarte faine.
Începătorii care par slabi ar trebui să își calculeze indicele masei corpului pentru a vedea dacă mai au nevoie să slăbească sau nu, cred că ar trebui să le spună cineva asta, unii chiar exagerează.

| Alexalex1000 a răspuns:

Te salut! Majoritatea din sala au început pentru că erau slabi, du-te fara frica că nu o sa te judece nimeni că ești slab, gras, etc. Acolo lumea își vede de treabă lui, de seriile lui la spate, la piept, etc? Nu e timp de judecat.