| Anonymus3000 a întrebat:

Vreau sa stiu cum sa deposedez prin aluneacare si cum sa fac mai multe duble la fotbal.

1 răspuns:
| BodyFleci a răspuns:

Prin alunecare se intra in primiul rand pe iarba, dar trebuie sa fii cu cel putin 30 cm in fata lui si sa fii in paralel cu el, si la o distanta de cam 50 cm. Intri cu varful, nu cu talpa pentru ca daca intri cu talpa si il lovesti chiar si din greseala poti sa ii rupi piciorul, poti intra si cu talpa dar doar daca esti sigur ca vei lovi mingea! Prin duble ce vrei sa zice? duble la tenis? sau drible? pentru a dribla nu exista sfat, ci doar prin exersat! Daca vrei sa zici duble la tenis trebuie sa exersezi jonglarile cu latul si stopul pe piept sau pe picior cand mingea cade de sus sau vine cu bolta! Cam astea ar fi sfaturile esentiale pe care le-ai cerut tu. Funda? big grin