| anonim_4396 a întrebat:

Când e sfârşitul lumii?

18 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

Ieri, ah, l-ai ratat.

| nodeerskulls a răspuns:

Si nu va fi un sfarsit, va fi o transformare de care nu trebuie sa ne fie frica.

| GaBBiii a răspuns:

Cand vrea Dumnezeu happy.

| ILadyInBlack a răspuns:

Cand ultimul om il va ucide pe penultimul. Atunci va fi pace dar si sfarsit. Daca nu, cand va disparea terra.

| IuliaAkaTrixxie a răspuns:

Azi, vezi sa te imbraci sexy, sa mori frumoasabatting eyelashes

| Chrristina a răspuns:

Cand vrea Dumnezeu happy

| knnight a răspuns:

Ieri`

| Byannca a răspuns:

Ce intrebare...Eu stiu ca sfarsitul lumii va fi cand Isus se va intoarce pe pamant si nu va fi sfarsitul lumii ci doar lumii rele. FunditSa?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vine -vineeeeee.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate cine stie cand vrea dumnezeu

| Maddu a răspuns:

| timeea7 a răspuns:

Mainebatting eyelashes

| Sorin_4540 a răspuns:

Cica in 2012laughing

| Mecoooo a răspuns:

Va veni sfarsitul lumii?
autor: Pro Tv | acum 2 ani 8 luni +comentarii(208)
De-a lungul timpului, oamenii s-au tot infiorat la gandul ca va veni o zi cand vor spune adio lumii vazute.

Citeste despre:
Big Bang
Geneva
sfarsitul lumii

Tema sfarsitului lumii n-a inceput cu Bruce Willis, caci este prezenta in toate mitologiile, de la babilonienii la maiasi. Doar modul in care cataclismul se va produce a variat in functie de imaginatia profetilor: potop, flacari uriase, cutremur, dupa posibilitati.

1. Meteoritii

Despre meteoriti, numai de bine. Mai ales ca in ultimele decenii au inceput sa fie luati in serios de oamenii de stiinta, care pana atunci ii considerau doar niste figuranti pe bolta cereasca.

Totul se petrece in cateva secunde: o minge imensa de foc loveste cerul, apoi bum! Flacarile parjolesc totul in cale, ridicandu-se catre cer.

2. Gaura neagra

Problema cu gaurile negre e ca sunt cam... negre si nu prea le vezi. Oamenii de stiinta ar putea trage un semnal de alarma. Asta daca nu decid ca e mai bine sa nu stim ce gaura neagra ne paste, ca sa nu ne isterizam, sa ne vindem casele la preturi derizorii si sa ne dedam la orgii. Dupa o vreme insa s-ar putea sa ne prindem si singuri ca ceva nu e in ordine, din simplul motiv ca planete precum Jupiter sau Neptun nu vor mai fi. Deloc.

3. Extraterestrii

La inceput, ne-am trezi cu doua-trei farfurii zburatoare survolandu-ne planeta. Ar urma niste zgomote bizare. Si apoi? Apoi am fi cu totii morti.

Nu e cazul sa ne pierdem mintile. Nu inca. Nimeni nu e nemuritor. Si-n fond, cine ar vrea sa traiasca vesnic? Tu ti-ai dori? Comenteaza AICI!

| PirattStarr a răspuns:

Cand toate lucrurile bune disparcrying

| DanieruDesu a răspuns:

Peste cel putin 1007 ani, de ce? 1 sunt acei 7 ani care trebuie sa vina antihristul cu cele 7 judecati ale Domnului etc si 1000 de ani de domnie a lui Hristos pe pamantul acesta dupa cei 7 ani dupa acei 1000 de ani va mai fi un ultim razboi intre "bine si rau" si pamantul si cerul se vor schimba dar noi inca vom fi happy nu va mai fi soarele in schimbhee hee Domnul va fi lumina noastra happy XD eu unu dabia astept XD Domnul sa va binecuvanteze

| sacalu22 a răspuns:

Voi credeti orice? Sfarsitul lumii va fi cand va vrea Dumnezeu. Numai credeti in prosti astia de la televizor. Credeti macar daca era scris in Biblie ca va fi sfarsitul lumii.

| Sonia_1965 a răspuns:

Trebuie sa iti spun ceva ...desi exista multe zvonuri despre sfarsitul lumii in 2012 NU ESTE ADEVARAT. Bunica mea imi spune ca nimeni nu stie cand vine sfarsitul lumii, nici macar Domnul Isus Hristos numai Dumnezeu...