| fortuna10 a întrebat:

Bună! Am găsit într-un sertar un telefon destul de bun, din 2018 păstrat în cele mai bune condiții dar nu mai pornește. Ce să fac cu el? Telefonul este un Xiaomi Pocophone F1

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Sa mergi cu el la un service GSM si sa afli de ce numai porneste, eu cred ca e de la acumulatorwinking
acest telefon in stare perfecta se vinde pe olx cu un pret de aproximativ 400-450 de lei
iar acumualtorul original costa +100 de lei
neoriginal mai putin de 100 de lei
deci tu stii daca merita pastrat telefonul
asta daca nu are si alta problema decat cea cu acumulatorul "defect"

| anonimg a răspuns:

E vechi. Tehnologie veche în el. Duce aplicațiile actuale, dar greoi. Are nevoie de acumulator nou și nu merită investiția în el. Nu mai există update de soft pentru el. A fost excelent, dar la vremea lui.

| Hyperion7 a răspuns:

Daca nu mai merge deloc, îl poți vinde pentru piese pe OLX

| ReddY25 a răspuns:

Amaneteaza-l

| Dragobeta a răspuns:

Bateria e descarcata. Ai incarcat-o?
Daca da, mergi la un service sa ti-l porneasca.
Nu te lua dupa copiii astia ca e vechi. Eu am unul cam tot de pe atunci. Folosit continuu si merge brici.

| Anonima6775 a răspuns:

Aruncăl la gunoi