| anonimmmm1876 a întrebat:

Bună TPU! As avea o mică întrebare, In ultima perioadă il simt pe iubitul meu ca se îndepărtează dar nu chiar cuvantul in sine, la începutul relației ar fi dat orice numai sa ne vedem mai des, acum cam toata ziua se joaca pe calculator si nu prea imi mai acorda si mie timp, ma rog de el de cam o săptămână sa mergem in oras doar noi doi, si pana acum am inteles ca nu a putut, dar maine este ocupat "jucându-se " in loc sa mearga cu mine sa petrecem timp impreuna, iar el vrea de abia sambata, si de exemplu cand mai apar certuri imi vorbeste urat si imi da chiar si block, la incecput rezolva absolut orice problema cu mine. Simt ca numai eu trag de relatie si in ultimul timp insist mai mult sa ne vedem, ce as putea face? Chiar nu vreau sa il pierd... ????????

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Copil mic inca, fiindca pentru el conteaza joaca pe computer, nu fetele.

| dullcat a răspuns:

Buna.Daca nu te mai baga deloc in seama si nu mai petreceti timp impreuna asa cum faceati la inceput, cand totul era frumi si roz,,, distanteaza'' e chiar cuvantul potrivit, nu inteleg de ce te sfiesti sa-l utilizezi. Faptul ca nu mai lupta deloc astfel incat sa va rezolvati neintelegerile de orice fel, iarasi, arata destul de limpede, din perspectiva mea, ca nu mai este la fel de implicat si poate chiar doreste sa va despartiti, insa nu are curaj sa iti spuna? Asa ca se comporta inadecvat asteptand tu sa faci acest pas?

Mna, gandeste-te ca tot voi trebuie sa vorbiti si sa clarificati daca mai merge ceva, daca mai merita ceva sau e timpul sa va vedeti fiecare de propriul drum in viata.Nu vreau sa te intristez, insa relatiile dintre adolescenti isi gasesc repede sfarsitul, indeosebi cand cei doi sunt inca imaturi, ceea ce si este de asteptat in perioada respectiva, e inevitabilul, inca nu sunteti formati, mai aveti de crescut, mai aveti nevoie sa va gasiti personalitatea, principiile si asa mai departe. Abia dupa aceea, la maturitate, vei da peste oameni care sa doreasca lucruri cu adevarat serioase.Tu spui ca nu vrei sa il pierzi, si te cred, dar de ce anume mai tragi, cu exactitate? El pare ca de mult te-a pierdut, dinadins, si nu prea mai intentioneaza sa te regaseasca. Sper ca nu a sunat prea dur, asa interpretez eu, chiar daca poate realitatea difera. Sper totusi sa clarificati si tine minte ca indiferent ce se intampla vei fi bine, nu e niciodata capat de lume!

| Hyperion7 a răspuns:

Ba va trebui sa rupi ștreangul cu el,din moment ce îți vorbește urat,chiar vrei sa iei și bătaie?
Doar întreb.
Sunt băieți care și-ar dori sa fie cu tine,iar dacă el nu vrea, nu ii poți schimba tu mentalitatea, mai bine să regrete că te pierde, decât să te ia la bătaie pe tine, doar zic