| Edi0123 a întrebat:

Daca am spus,, fara [Numele persoanei]’’, este blestem?

Răspuns Câştigător
| LisaJulie a răspuns:

Nu exista blesteme asa ca stai linistit

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu, problema mare si jale era daca spuneai numele si eventual CNP-ul! happy

eram sarcastic

blesteme? trebuie sa crezi in ele ca sa se adevereasca zice o vorba, sau mai bine zis cine crede in fantome?

nimic din ceea ce nu este palpabil nu exista, decat microbii care se vad la microscop... si da, iar eram sarcasticwinking

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde ce ai spus despre persoana respectiva, ca tot se intoarce blestemul impotriva ta, chiar daca nu i-ai mentionat numele, fiidnca l-ai spus in gand.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Fără ce?

| dullcat a răspuns:

Nu exista blesteme in lumea reala, ci exista doar oameni superstitiosi pana la cer si inapoi care isi atrag singuri tot felul de situatii dubioase prin mentalitatea lor. laughing