| cristimanul88 a întrebat:

Hei, ce ore faci pe profilele stiinte ale naturii bilingv engleza, stiinte sociale bilingv engleza, mate info dar filo romana? Detalii va rog

Răspuns Câştigător
| Alice350 a răspuns:

Bună! La profilul ştiinţe ale naturii bilingv engleză din câte ştiu eu cel puţin pentru clasa vei avea :
- mate
- română
- engleză
- franceză
- fizică
- bio
- chimie
- T.I.C; i info
Astea sunt cele mai importante materii. În principiu cam aceste materii le vei face, plus câte o oră - două din celelalte materii gen geogra, istorie, sport, etc.
La profilul ştiinţe sociale bilingv vei avea :
- lb. română
- istorie
- geografie
- engleză
- lb. modernă 2 (franceza)
- mate
- ştiinţe ( bio, chimie, fizică )
- ştiinţe socio umane ( logică, psihologie )
Cam astea sunt materiile. Doar că în a 10 - a nu mai faci T.I.C
iar în a 11 - a nu mai faci ştiinţe (chimie, bio, fizică)

La mate-info vei avea materiile pe care le ai la ştiinţe doar că faci într+a 9 - a 1 oră de info şi 2 de TIC, abia într+a 11 -a faci 3-4 ore de TIC şi tot de atunci faci doar 1 oră de chimie şi 3 sau 4 de fizică.
La filo faci
- română
- 2 limbi străine, de obicei engleza şi româna
- limba latină
- istorie
- geogra
- ştiinţe sociale
Sper că te-am ajutat! Dacă vrei să vezi şi nr de ore, poţi căuta pe net, eu nu ştiu bine nr de ore.
Fundiţă?