| Melisa93 a întrebat:

Lume dati-mi un sfat sa ma ingrash plizzz, dau funde!

3 răspunsuri:
| anonim_1147 a răspuns:

Bagaa in tinee laughing)
Paine,ciocolata, cipsuri, fast-food si toatee astea pe la 12-1 noapteaa smug sa vezii ce repede te ingrasi happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu transformaţi alimentaţia în haos pentru a câştiga rapid kilograme. Îngrăşarea nu trebuie să se producă brusc, ci în decurs de câteva luni.

Diabet de la îngrăşarea rapidă

Deşi creşterea în greutate nu se produce rapid de obicei, ingerarea unor cantităţi prea mari şi mâncatul dezordonat trebuie evitat, întrucât "plusul ponderal obţinut rapid este dăunător sănătăţii, poate creşte nivelul lipidic, dar şi cel glicemic, care poate evolua chiar către diabet zaharat", avertizează medicul nutriţionist Eduard Adamescu.

Mai mult, haosul alimentar poate provoca dureri stomacale, vertijuri, apariţia vergeturilor şi a celulitei, dar şi o stare generală proastă.

| Podolski19 a răspuns:

Vitaminelaughinglaughinglaughingsi sunca multalaughingsau inghite porcul