| 190846 a întrebat:

De ce nu pot deschide PDF pe. Telefon și pe PS?

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pentru ca ai nevoie de un soft "tert" care sa faca asta, un soft care deschide, editeaza, modifica (in unele cazuri) fisierele pdf!
Da, Adobe Acrobat Reader este cel mai popular astfel de soft!
Pe PS? adica playstation? nu cred ca ai sa gaseste soft pentru asta, PS-urile au sistem de operare diferit de android sau Windows!

| cfrtobias a răspuns:

Ai pe telefon instalat Adobe Acrobat Reader?

| 190846 explică:

Încerc să deschid un document primit pe aplicația ANAF și nu. Pot

| Simpatic a răspuns (pentru 190846):

Daca te referi la fisiere de tip XML acelea le poti deschide in windows de exemplu cu "banalul" notepad

daca vrei sa vizualizezi continutul acelui.xml de la anaf il poti converti in pdf aici : https://www.anaf.ro/uploadxml/

iar pdf-ul in poti vizualiza cum ti s-a spus cu Adobe Acrobat Reader