| Anonimulantisocial17 a întrebat:

Imi urasc jobul nu mai suport sa ma duc la fabrica in fiecare zi si sa pierd alte 2 ore dus si 2 0re intors cu autobuzul ce vita e aia si salariu minim pe economie. lucrez la o fabrica valeo cea mai prosta fabrica din Romania nu mai suport.as vrea sa ma las dar n-am chef sa ma cert cu mama eu pe viitor as vrea sa ma duc in Austia unde am fost 2 ani dar nu am cum deocamdata si in zona mea nu sunt licuri de munca decat aici si si asa e distanta mare facem naveta cu autobuzul.Ce as putea face sa gasesc o solutie.

8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cred ca 90% dintre romani isi urasc joburile happy
pana si parlamentarii nostri care se duc de maxim 3 ore pe saptamana la serviciu...
ce sa mai zic de "saracii" medici care dupa ce termina programul de 8 ore zilnic la stat se mai duc inca 2-4 ore la privat, iti dai seama acestia ce mult isi urasc si viata, dar ii incalzesc la sfarsit de luna cele +40-50k lei primite si viata merge mai departe si le da imboldul de a o lua iar de la capat si iarwinking

| Hyperion7 a răspuns:

Sa mai rabzi și după sa te duci in Austria.Cum ai rezistat cât ai rezistat, mai poți rezista puțin.
E doar o chestiune de timp, ai puțină răbdare și va fi bine!

| StoicAnalysis a răspuns:

Gaseste-ti alt loc de munca mai aproape. Ca tot minim pe economie iei oriunde te-ai duce. Adica nu pierzi nimic.

| Dragobeta a răspuns:

Autobuzul e al firmei? Ai transport asigurat?
De ce nu te duci in chirie acolo unde e firma sau cat se poate de aproape?

| Mihai0101 a răspuns:

Du-te la medicul de familie sa-ti dea o saptamana de concediu medical se practica la noi si eu am facut asta cand conditile erau mizere si eram satul de munca.

| EliLeli a răspuns:

Pai muta-te, mai. Daca tot stai la maica-ta, strange bani de chirie pentru cateva luni si pune-te sa-ti cauti alt job.

| MihaiMB a răspuns:

Sunt puține locuri de muncă care să nu fie cum descri tu, nu ai decât să mai aștepți și să pleci în Austria după.

| CalinaXandra a răspuns:

Ce studii ai? Dacă nu ai cele 12 clase minim + bacul și altceva pe lângă, îmi pare rău să te dezamăgesc dar tot pe minimul pe economie vei lucra. Și în Austria ce vei face? Probabil vei câștiga mai mult dar va trebui sa te întreții în totalitate singura și probabil vei munci 10-12 ore pe zi.
Dacă ai posibilitatea aduna niște bănuți și pe viitor fă un curs profitabil!