| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa ma angajez ca sofer de tir, ce acte as avea nevoie?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Permis C CE B vin deja in carnet gradele dupa ce le obtii. Atestatul de marfa, cardul tahograf, aviz medical, psihologic. Si o firma serioasa cu camioane bune care plateste la timp fara probleme. E un avantaj sa te descurci cu gatitul desi ideal e sa mananci la restaurant numai ca nu prinzi in fiecare zi restaurant.

| mgtow a răspuns:

Germanu e cam bandit vrea sa muncesti multe ore pe bani putini. Trebe sa cauti o firma cu 8 - 10h pe tura si cel putin 2000€ sa iei. Englezii platesc cel mai bine chiar 4000€ vreo 3500£ vin daca lucrezi ca PFA

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Permis categoriile C si CE, atestate si cazier rutier.
Astea in mare.