| SanducuSandu a întrebat:

Bună seara un preten de al meu a făcut permisu în Germania dar el zice că iau greșit orașu în loc de Vânju Mare iau scris vinju Mare,eu i-am zis că așa este în Germania că i-a pus în loc de ăsta, â' iau pus un, i'

2 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nasol era daca ii scriau Câmpulung Moldovenesc.

| anonimg a răspuns:

Eu zic să aștepte timpul când îi vine permisul. Poștașul se i-a și după codul poștal.
Și nu cred că există localitate cu "i" în cazul de față. Nu cred că există diacritice în limba germană.
Nici în România nu există autorități care să aibă tastaturi cu diacriticele altor limbi străine.