| Tade2005 a întrebat:

Cat este in mod normal o chianta in caare scrie ca ai mai facut ore suplimentale dupa ce ai picat orasu

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asta depinde de scoala unde faci tu cursurile auto, ca la ei platesti inca 6 ore de soferie pe care trebuie si sa le executi, iar chitanta platii acelor ore se ataseaza la dosar, ca la urmatoarea examinare (de traseu) sa existe dovada legala, ca ai facut cele 6 ore cerute de lege.
Reprogramarea la traseu se poate face dupa 15 zile, sau cand gasesti loc liber in programarile lor.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vreo 600 lei sunt orele suplimentare. Sunt sigur că asta ai vrut sa întrebi și nu cum sa iei o adeverință falsa. Probabil te ai încurcat în exprimare.

| anonimg a răspuns:

Documentul respectiv fără practica orelor suplimentare nu are nicio valoare. Din contră, dacă tu vei lua permisul și pe trecerea de pietoni vei încurca apăsarea pedalelor, nu-ți vei dori tu atunci să nu ți se fi dat permisul? Cu siguranță că da; dar va fi prea târziu.
Dacă ai trecut peste un om cu mașina să știi că s-a terminat cu viața ta pentru totdeauna. Atunci nu doar că nu ți-ai mai fi dorit permisul, ci ți-ai dori ca să nu te fi născut. Dacă nu vezi lucrurile în felul acesta, atunci te afli printre acei șoferi care nu dau doi bani pe viețile lor, și cu atât mai mult nu dau doi bani pe viețile altora. Aceștia chiar dacă conduc excelent, ei nu trebuie să aibă permisul.
Dacă m-ar lăsa pe mine să fac testul psihologic, cei mai mulți șoferi ar fi fost astăzi pietoni pentru totdeauna; accidentele rutiere ar fi fost extrem de rare.