| Bossdeanonim12 a întrebat:

Salut! Am si eu o problema la un A6C6 cu senzorii de parcare, care au inceput sa cedeze pe rand. Aveti idee daca e normal sa se mai arda cate unul asa?

Răspuns Câştigător
| Andrei26253 a răspuns:

În general, senzorii de parcare pot să cedeze din diverse motive, cum ar fi uzura, expunerea la condiții extreme de mediu sau defectele electrice. Este posibil să se întâmple ca aceștia să cedeze pe rând în timp din cauza uzurii sau a altor factori. Totuși, dacă observi că se ard frecvent sau într-un mod neobișnuit, ar putea fi util să consulți un specialist pentru a verifica dacă există probleme la nivelul sistemului electric sau dacă este necesară o reparație mai amănunțită a vehiculului.