| Madalin2004 a întrebat:

Salut,TPU!
Urmeaza sa imi cumpar o mașina!
Masina are numere rosii, iar baiatul acela mi-a zis ca mai are 2 luni la numere,pn expira!

Intrebarea este,dupa ce expira numerele, si o inmatriculez!
Trebuie sa platesc si impozitul si asigurarea?
Masina are un motor de 3.0 si nu prea pot sa scot 1000euro,asa peste noaptea! In timp, imi permit sa o intrețin.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Fara sa platesti asigurarea nici nu o poti inmatricula

| CristiDinBucuresti a răspuns:

De ce vrei masina daca nu ai bani sa o intretii? Mai bine nu o cumperi ca o sa o ti in fața blocului pana vei avea bani sa o inscrii mai trece jumatate de an sau mai mult.

| Freya1 a răspuns:

Impozitul îl mai amâni.Dar asigurarea o data ce mașina își schimba proprietarul trebuie refăcută.

Încercați sa învățați niște chestii.
Ce inseamna fiscal,ca asigurarea trebuie făcută pe noul proprietar o data ce acesta o trece pe el, sa va interesați de impozite, costuri, taxe, preturi la piese și la reparații.Nu va mai luați mașini fără sa aveți habar.

Răspuns utilizator avertizat