| Miire a întrebat:

Deci mi-am luat de la farmacie o sticluta cu albastru de metil si pe sticla scrie: Deform, ALbastru de metil, 3, 50 lei, EXTERN.Nu mi-a dat in cutiuta sau in altceva.E pentru colorarea parului? Cum se aplica?
Funda :*

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca e pentru par mai degraba pentru bube sau rani in curs de vindecare, e pentru uz extern.

| Katoky a răspuns:

Buna!
Albastru de metil este substanta organica de culoare albastra, folosita ca antiseptic pentru uz extern (badijonare in gat) sau administrata oral (in infectii urinare), ca si in explorarea functiei renale, dar mai ales in unele tehnici de colorare.
Te pup!

| patriiiii89 a răspuns:

Da iti poti face suvite cu el! Pui pe discul de emachiat si acolo torni albastru de metil. aplici pe par si apoi usucci. bafta. funda?

| qxeenbee a răspuns:

rolling on the floor Albastru de metil? Nu e pentru colorarea pariului laughing De cele mai multe ori se foloseste pentru tratarea ranilor. Se mai foloseste la laborator, pentru a vedea mai clar celulele (o stiu de la celulele de ceapa laughing )

| Evelinaaaa a răspuns:

E un dezinfectant care nu ustura. Daca vrei sa iti faci suvite mai intai decoloreaza-le apoi aplica culoarea.