| CristinaCrissuCrissySweet a întrebat:

Ce parere aveti mai bine e sa fii in viata designer sau jurnalist?

Răspuns Câştigător
| WeedForever a răspuns:

Salut! Si eu imi doresc sa devin designer si sa stii ca m-am interesat si e mai bine decat jurnalist. Daca te faci jurnalist, vei fi mai mereu pe fuga, trebuie sa te scoli cu noaptea-n cap cand ti se spune si sa pleci cu echipa si ti-ar fi mult mai greu sa ai si o familie si sa te incadrezi in timp si sa ai grija de ea. Daca te faci designer, vei fi mai implinita pentru ca vei calatorii in tari straine, vei vedea locuri noi si poate vei deveni si foarte faimoasa, castigi mult mai multi bani si vei avea si o casnicie mai OK.In plus, vei avea parte de noi experiente si vei evolua mai mult. Asta e parerea mea, te sfatuiesc sa fii ceea ce crezi ca te-ar avantaja mai mult si ce ti-ar placea. Cel mai important, asculta si parerile celor din jur, dar decide tu pentru ca o faci numai pentru tine si viitorul tau! happy
FUNDA?

5 răspunsuri:
| Resurrection a răspuns:

Eu personal as alege jurnalist dar aici nu conteaza pararea mea si a ta, tu stii la ce te pricepi mai bine!

| Fulbaster a răspuns:

Cred ca mai bine ai face ce iti place mai mult, de ce esti atras mai mult.
Sper ca te-am ajutat!

| deepinlovewithyou a răspuns:

A fi designer e ceva super big grin. Gandeste-te, Catalin Botezatu este remarcat in toata lumea.
Ca jurnalist nu prea ai ce castiga, stai toata ziua si incerci sa prinzi o stire noua si nici nu stii daca-i buna. Plus ca nici nu se castiga asa mult.
Designerii apar si la tv, sunt invitati la diferite concursuri de moda si tot asa. Deci e mai bine sa fi designer.

| Lapusneanu a răspuns:

Jurnalist daca esti proasta, curva si iti place sa calatoresti. Designer daca esti desteapta si vrei sa ramai in cartile de istorie si iti place sa calatoresti.

| terocu a răspuns:

Eu as spune designer.Gandeste-te bine nu doar ce zic altii.Este viata ta nu o pune pe mana altuia!