| anonim_4396 a întrebat:

Cum e munca și cazarea în Olanda la Otto workforce? Merita?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Am fost la FHS si nu prea imi mai trebuie Olanda.
Cazarile sunt scumpe si de multe ori improvizate/inghesuite. Atitudinea olandezilor este rasista uneori. Salariile sunt mici, chiriile sunt mari.
Legea Olandeza este facuta prost, permite chestii de genul "contract 0 ore", adica te angajeaza si te plateste doar cat au nevoie de tine. Te cheama la amiaza pentru 4 ore, apoi te trimit acasa, a doua zi iti spun ca te cheama daca au nevoie, si nu te mai cheama. Plata se face pe ora. Faci bani doar de mancare si cazare, iar dpdv legal este totul ok, nu ii poti reclama.
Eu am avut cateva saptamani cu castig de 150 de euro, adica sub un salariu romanesc.
Tara este plina de polonezi, aia sunt oarecum privilegiati, sunt stabiliti acolo de multi ani, si in plus, sunt din spatiul schengen si au altfel de contracte.
Nu stiu cum este Otto, dar la ce am vazut eu in Olanda, nu merita sa mergi pe la ei, nici macar pentru iarba. Nici aia nu e ce trebuie rolling on the floor

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Câți de aici crezi ca lucrăm la acea firma sa iti putem da asemenea detalii?